نمایش نمایش

شناسه : 15986850
سم مهلکی که در سایه غفلت به حلق دانشجو ریخته می شود


در21 مهر ماه یعنی دیروز تعدادی از دانشجو –بخوانید دانشجو نما- با تهیه کیکی به بهانه جشن تولد رئیس دولت اصلاحات و رأس سران فتنه 88 در برنامه تریبون آزاد بسیج دانشجویی این دانشگاه اختلال وارد کردند.

به گزارش آوای اقتصاد به نقل از یزد رسا، آسیب های جبران ناپذیر و خطیر سیاست زدگی دانشگاه ها نه تنها بر مسئولان دانشگاهی بلکه برای عموم مردم روشن و واضح است تا جایی که رهبری معظم انقلاب اسلامی نیز تبدیل دانشگاهها به باشگاههای سیاسی را سهم مهلک حرکت علمی کشور خواندند و خاطرنشان کردند: متأسفانه در دوره ای شاهد این پدیده زیان بار بودیم.

به کاربردن لفظ «متاسفانه» از بروز و ظهور این خطر در داتشگاه ها، دغدغه رهبر انقلاب را در خصوص عملکرد دانشگاه ها می رساند اما باید دید دانشگاه ها برای رفع این دغدغه رهبری چه کردند؟

در دانشگاه یزد، از آن دسته دانشگاه هایی است که به دلیل شرایط خاص سیاسی استان در معرض هجوم دسیسه ها و قائله های معناداری است که اگر مسئولان آن ذره ای غافل شوند، جو ارام آن به تاراج می رود و این مسئله زمانی ثابت می شود که در21 مهر ماه یعنی دیروز تعدادی از دانشجو –بخوانید دانشجو نما- با تهیه کیکی به بهانه جشن تولد رئیس دولت اصلاحات و رأس سران فتنه 88 در برنامه تریبون آزاد بسیج دانشجویی این دانشگاه اختلال وارد کردند.

هر چند این قائله معرضانه با اقدام به موقع حراست دانشگاه  جمع شد اما سوال اینکه چگونه این تعداد اندک در سایه خواب غفلت مسئولان دانشگاه جرأت و فرصت این حمله را پیدا کرده اند؟

هرچند تجربه نشان داده است سرکوب حرکات دانشجویی باعث تشنج بیشتر در جو دانشگاه می شود اما آیا نباید تدبیری اندیشید تا با هوشیاری بیشتر مانع از بروز و ظهور این اقدام های جهت دار شوند؟

انتهای پیام/س*


جدیدترین ها جدیدترین ها