نمایش نمایش

شناسه : 16461421
کارشناس مسائل سیاسی:


کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه مصرف گرایی مقدمه ای است برای شکستن مقاومت فرهنگی ملت ها گفت: دولت باید در مرحله ی اجرای برجام با سوءظن و هوشیاری از این تحریک ها جلوگیری کند و مانع نفوذ دشمن شود.

به گزارش آوای‌اقتصاد، دکتر « مهدی صادقی» در گفتگو با خبرنگار یزدندا بابیان اینکه استکبار ستیزی ریشه قرآنی دارد گفت: در مفهوم قرآنی، استکبار با واژه ی کفار فرق دارد، مستکبر از منظر قرآنی کافری محسوب می شود که به هیچ عنوان نمی شود با او زندگی کرد به دلیل اینکه مستکبر اگر امکانش فراهم باشد هیچ احترامی به خون، مال و آبروی مسلمانان قائل نمی شود و هیچ اصول انسانی را نمی پذیرد،  در نتیجه می توان آمریکا را طبق فرمایشات حضرت آقا یک دولت مستکبر و مصداق اتم آن دانست چون پیمان شکن است و به هیچ معیار و معاهده و قطع نامه ای پایبند نیست.


کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: مستکبر از نظر قرآنی آن دولت کافری است که اهل طغیان و تمرد است و متاسفانه ما با فرهنگ قرآنی آشنا نیستیم و از نظر اطلاعات سیاسی روز  نیز مستکبر را کم شناخته ایم.

 

شعار مرگ بر آمریکا کاملا منطبق بر مفاهیم قرآنی است


وی با اشاره به آیه ی 12 سوره توبه گفت: شعار مرگ بر آمریکا کاملا منطبق بر مفاهیم قرآنی است؛ چرا که خداوند می فرماید«وَ إِنْ نَکَثُوا أَيْمانَهُمْ مِنْ بَعْدِ عَهْدِهِمْ وَ طَعَنُوا في‏ دينِکُمْ فَقاتِلُوا أَئِمَّةَ الْکُفْرِ إِنَّهُمْ لا أَيْمانَ لَهُمْ لَعَلَّهُمْ يَنْتَهُونَ» مفسرینی چون حضرت آیت الله جوادی املی منظور از فقاتلو ائمه الکفر، را جهاد با مستکبرین می دانند.


  این مدرس دانشگاه با اشاره به اینکه واقعیات سیاسی موجود در دنیا نیز تحلیل عمیق قرآنی در مورد مستکبرین را تایید می کند گفت: برای مثال یکی از کاندیداهای ریاست جمهوری آینده آمریکا چند روز پیش علنا عنوان می کند« ما اشتباه کردیم پس از سقوط صدام باید نفت عراق را به غارت نبردیم و باید نفت عراق را می دزدیدیم» این مسائل نشان می دهد بدعهدی در برابر دیگران، در فرهنگ سیاسی آمریکایی ها نهادینه شده و کاملا طبیعی است.

خشونت و تجاوز به حقوق سایر ملت ها ویژگی ذاتی مستکبرین است


این کارشناس سیاسی ادامه داد: اگر فرهنگ غرب و فرهنگ سیاسی آمریکا را به خوبی و عمیقا می شناختیم معلوم می شد خشونت و تجاوز به حقوق سایر ملت ها ویژگی ذاتی مستکبرین است، مثلا یک ضرب المثل غربی می گوید "مرگ یکی، نان دیگری " یعنی حتما یک نفر باید قربانی شود تا نانی برای دیگری بدست آید!


دکتر صادقی اذعان کرد: خداوند درقرآن به خوبی مستکبرین را تحلیل کرده است. مثلا در آیه ی ۷۵ سوره ی آل عمران به برخی از اهل کتاب اشاره شده و خداوند میفرماید اگر یک دینار هم به این ها بدهید آن ها به شما خیانت می کنند و پس نمی دهند.

 

حذف شعار مرگ بر آمریکا، برای آمریکا اشتغال می آورد

 

این استاد دانشگاه  بااشاره به ادعای برخی مبنی بر حذف شعار مرگ بر آمریکا گفت: اوباما هم گفته بود که شعار مرگ بر آمریکا برای ایرانی ها اشتغال نمی آورد اما ما معتقدیم حذف این شعار، برای آمریکا اشتغال می آورد و برای همین آمریکایی ها خواهان حذف این شعار هستند.

 

مصرف گرایی مقدمه ای است برای شکستن مقاومت فرهنگی ملت ها


دکتر مهدی صادقی تصریح کرد: دشمن به بازار لوازم آرایشی، دخانیات، مواد غذایی و...  ما چشم دوخته است و منتظر فرصتی است تا محصولات کم ارزش خودش را به بازار ایران عرضه کند حال هرچه ما کمتر وابسته به کالاهای خارجی شویم برای پیشرفت کشور خودمان بهتر است ؛ برای مثال مصر ۳۰ سال است که رابطه ی خوبی با آمریکا دارد ولی از نظر اقتصاد دچار مشکل شده است .


کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: مصرف گرا کردن اقتصاد کشورهای دنیا یک دیپلماسی شناخته شده است ویک فرهنگ استعماری است  برای شکستن مقاومت فرهنگی ملت ها.

سانتریفیوژ در برابر سیب زمینی سرخ کرده و لوازم آرایشی تحقیر است نه برد!


وی گفت: خیلی بی آبرویی و تحقیر است که برد-برد به معنای سانتیریفیوژ در برابر سیب زمینی سرخ کرده، سیگار، لوازم آرایشی بهداشتی و ... قرار گیرد.


دکتر صادقی با تاکید بر اینکه مصرف گرایی مقدمه ای است برای شکستن مقاومت فرهنگی ملت ها اظهار کرد:دولت باید در مرحله ی اجرای برجام با سوءظن و هوشیاری از این تحرک ها جلوگیری کند و مانع نفوذ دشمن شود.

دولت باید به "تک ایده گرایی" خود در مورد برجام پایان دهد


این مدرس دانشگاه با اشاره به عبارت های «دیپلماسی زورگویانه»و «نقض عهدهای مکرر آنان در طول مذاکرات دوساله» که در نامه رهبر انقلاب آمده بود، افزود: در این دوسال مرحله به مرحله از ژنو تا لوزان تا برجام عقب گرد بوده و حداقل باید کاری کرد در اجرای برجام طرف مقابل بدعهدی نکند.در مرحله ی اجرای برجام، دولت باید به "تک ایده گرایی" خودش پایان داده و یک برنامه ی مشخص یا سناریو جایگزین و یا پلن B  برای نقض عهد بسیار محتمل آمریکایی ها داشته باشد ، همچنین دولت باید ضبط صوت شعارهای انتخاباتی خود را خاموش کند و واقعیت های جدید را ببیند.
 

انتهای پیام/


جدیدترین ها جدیدترین ها