نمایش نمایش

شناسه : 15831802
ابراهیم رزاقی در واکنش به نامه 4 وزیر:


ابراهیم رزاقی در واکنش به نامه 4 وزیر به رئیس‌جمهور درباره شرایط بحرانی بازار سرمایه اظهار داشت: این وزرا از دست اندرکاران و اداره کنندگان عملیاتی اقتصاد کشور هستند و اگر متوجه جهات و اثرات این سیاست‌ها بودند چرا از اول اعتراض نکردند یا چرا استعفا ندادند، شاید منافعی داشتند، که این تنها گوشه ای از مساله است.

استاد اقتصاد دانشگاه تهران در مورد ابعاد ارسال نامه 4 وزیر دولت یازدهم با تاکید بر تقابل آنها با خط اقتصادی مد نظر رییس جمهور معتقد است که اگر این وزرا صادق هستند چرا استعفا ندادند.

به گزارش  آوای اقتصاد به نقل از تسنیم، ابراهیم رزاقی در واکنش به نامه 4 وزیر به رئیس‌جمهور درباره شرایط بحرانی بازار سرمایه اظهار داشت: این وزرا از دست اندرکاران  و اداره کنندگان عملیاتی اقتصاد کشور هستند و اگر متوجه جهات و اثرات این سیاست‌ها بودند چرا از اول اعتراض نکردند یا چرا استعفا ندادند، شاید منافعی داشتند، که این تنها گوشه ای از مساله است.

رزاقی در مورد ابعاد ارسال نامه 4 وزیر به رئیس جمهور معتقد است، این نامه چند وجهی بوده و یکی از ابعاد مهم آن رکود در پتروشیمی ها می باشد که از منابع اصلی درآمد بعضی از وزارت خانه هاست.

وی با تاکید بر این که  پتروشیمی‌ها مربوط به بورس هستند، سوالی که پیش می‌آید این است که بقیه صنایع و وضعیت اشتغال به چه شکل می‌شود، گفت: چرا این مباحث در نامه مطرح نشد، این نشان می دهد مساله عمیق تر از این مباحث است و نامه مد نظر فقط بخشی از مسائل را مطرح کرده است.

این اقتصاددان همچنین تاکید کرد،  به نظر می رسد این وزرا نسبت به آینده احساس خطر کرده اند، چرا که رئیس جمهور تمام تخم مرغ هایش را نه در سبد غرب بلکه در سبد آمریکا چیده است.

رزاقی افزود: این 4 وزیر قصد دارند خط جدید خود را که مخالف خط رئیس جمهور است، پی‌گیری کنند.

استاد بازنشسته دانشگاه تهران در مورد رویکرد  اقتصادی که رییس جمهور دنبال می‌کند گفت: ایشان همه چیز را مبتنی بر تحریم و لغو آنها می‌داند،  اما سوالی که وجود دارد این است که اگر گشایشی به وجود نیامد، اقتصاد به چه سمتی هدایت می‌شود و چه وضعیتی خواهد داشت؟

وی در مورد استفاده از لفظ بحران در این نامه اظهار داشت: این چهار وزیر نسبت به وقوع یک بحران هشدار داده اند اما فاجعه واقعی زمانی به وقوع می پیوندد که سیاست های لیبرالی پی‌گیری شود. فاجعه و بحران اقتصاد  فقط در بورس نیست، بورس هم فقط محدود به مواد خام و پتروشیمی ها نیست.

رزاقی در پاسخ به سوالی در مورد راهکار خروج از شرایط فعلی گفت: مساله مهم  این است که در شرایط فعلی مردم به بورس و بانک ها اعتماد ندارند.
وی افزود، مردم به رقم بالای سود بانکی اعتراض دارند، هم چنین خود ساختار بورس هم مشکل دارد و در خروجی آن فقط سرمایه دارهای کلان باقی می مانند و افراد عادی عمدتا متضرر می شوند.

انتهای پیام/


جدیدترین ها جدیدترین ها