نمایش نمایش

شناسه : 17054731
سرپرست موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج یزد:


سرپرست موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج استان یزد با بیان این که روند قانوی اخذ مجوز این موسسه در حال طی شدن است گفت: مدارک مورد نیاز به بانک مرکزی تحویل و بازرسی‌ها نیز از موسسه صورت گرفته و با پیگیری‌هایی که شده نوید اخذ مجوز در آینده نزدیک را به ما داده‌اند.

به گزارش آوای‌اقتصاد، در پی اخبار ضد و نقیضی که در روزهای اخیر در مورد موسسه ثامن‌الحجج وجود دارد؛ محمود عظیمی نیا سرپرست موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج استان یزد با بیان این که روند قانوی اخذ مجوز این موسسه در حال طی شدن است گفت: مدارک مورد نیاز به بانک مرکزی تحویل و بازرسی‌ها نیز از موسسه صورت گرفته و با پیگیری‌هایی که شده نوید اخذ مجوز در آینده نزدیک را به ما داده‌اند.

وی با اشاره به اتفاقات مربوط به موسسات پدیده و میزان گفت: با جوسازی‌هایی که صورت گرفته و اخبار غیرموثق و دروغی که مردم در کوچه بازار می‌شنوند باعث شده مردم نگران سپرده‌های خود شوند و خواستار گرفتن پول خود هستند.

عظیمی‌نیا با اشاره به مصاحبه یکی از مقامات رسمی در خصوص پلمب شدن یکی از شعبات موسسه ثامن الحجج گفت:  به دلایلی که برای ما مشخص نیست در این مصاحبه که حتی نام موسسه را نیز به اشتباه ذکر کرده بودند باعث شد جو بسیار بدی در جامعه ایجاد شود و باعث نگرانی سپرده‌گذاران و هجوم آن‌ها برای گرفتن سپرده‌هایشان شده است.

وی اظهار داشت: در استان یزد نزدیک به 320 میلیارد تومان منابع جذب شده که نزدیک به 70 درصد از آن تسهیلات داده شده است. و این موسسه علاوه بر داشتن 4 کارخانه که زمینه اشتغال تعداد زیادی را فراهم کرده است؛ دارای زمین، ملک و آپارتمان نیز می‌باشد و نزدیک به یک ونیم برابر سپرده‌های مردم ارزش‌گذاری شده است و جای نگرانی برای مردم ندارد.

عظیمی‌نیا با بیان این که موسسه ثامن الحجج دارای بیش از 500 شعبه در سطح کشور است، افزود: مردم اصلا نگران نباشند و آرامش  خود را حفظ کنند؛ پول و سرمایه‌های آنان وجود دارد؛ هر بانک دولتی قوی هم اگر همه سهامدارانش هجوم بیاورند و پولشان را بخواهند طی یک یا دو روز نمی تواند همه آن را پرداخت کند.

وی با اشاره به تسهیلات اعطایی موسسه ثامن الحجج به تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی اعلام کرد: در استان یزد حداقل 250 تسهیلات بالای 500 میلیون تومان پرداخت شده است و مقدار زیادی از منابع ما در دست مردم است.

سرپرست موسسه مالی اعتباری ثامن الحجج استان یزد با بیان این که تا تاریخ 25 آبان ماه نزدیک به 25 میلیارد تومان نقدینگی در سطح شعبه‌های استان وجو داشته است؛ افزود: از سرمایه‌های مردم استفاده خوبی شده است و در حال حاضر موسسه هیچ مشکلی ندارد فقط به علت هجوم سپرده‌گذاران با کمبود نقدینگی مواجه است.

وی با اشاره به انتشار اخبار غلط و دروغ در خصوص بسته شدن شعبه‌های موسسه ثامن الحجج گفت: عده‌ای د ر کشور منتظر خبری هستند که منتشر کنند و به وسیله آن آرامش مردم را از بین ببرند. در خصوص اقدامات مثبتی که این موسسه انجام داده است صحبتی نمی‌شود اما بر روی مسائل منفی سریع مانور داده می‌شود و اغراق و بزرگ‌نمایی می کنند.

عظیمی‌نیا با بیان این که هیچ خزانه‌ای در تهران ندارند اظهار داشت: سیاست موسسه بر این روال بوده است که منابعی که در هر استانی جذب می‌شود در داخل همان استان خرج شود و منابعی از هیچ استانی به تهران نمی‌رود و این در حالی است که سایر موسسات دیگر در پایان روز منابع خود را به تهران حواله می‌کنند.

وی افزود: کارخانه‌های تولیدی روغن ثمر، چای میثاق، تتراپک و وی تا پی از جمله دارایی‌های موسسه ثامن الحجج است که زمینه اشتغال تعدادی زیادی را به طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد کرده است.


جدیدترین ها جدیدترین ها