نمایش نمایش

شناسه : 16497850
محمد علی مددی:


نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تسهیلات جدید خرید خودرو گفت: فضای انحصاری تولید خودرو در کشور و ضعف دستگاه های نظارتی منجر به افزایش قیمت خودرو گردید و مردم چاره را در خود تحریمی صنعت خودرو دیدند و با کاهش خرید خودرو دولت به فکر طرح بسته حمایتی از این صنعت شد.

به گزارش آوای‌اقتصاد، محمد علی مددی در گفتگو با خبرنگار گروه اقتصادی آناج اظهار کرد: دولت با طرح بسته های حمایتی و اقتصادی نشان داد که رکود را قبول کرده و به فکر چاره است.

وی ادامه داد: این بسته ها مثل قرص مسکن و موقتی عمل می کنند در حالیکه باید حمایت ها ساختاری و عملگی انجام گیرد.

وی با اشاره به تسهیلات جدید خرید خودرو گفت: فضای انحصاری تولید خودرو در کشور  و ضعف دستگاه های نظارتی منجر به افزایش قیمت خودرو گردید و مردم چاره را در خود تحریمی صنعت خودرو دیدند و با کاهش خرید خودرو دولت به فکر طرح بسته حمایتی از این صنعت شد.

مددی اضافه کرد: در صورتی که تولید کنندگان خودرو مصوبه شورای رقابتی در خصوص قیمت گذاری ها را قبول و دستگاه های نظارتی به وظیفه ی نظارتی خود عمل می کردند، مردم با رضایت خاطر اقدام به خرید خودرو های ملی می کردند.

وی کاهش قدرت خرید مردم را نشانه ای عدم کاهش یا مهار تورم دانست و افزود: کاهش یا مهار تورم باید منجر به افزایش قدرت خرید مردم و مدیریت رکود اقتصادی جامعه گردد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از علل کاهش رغبت مردم به خرید اثرات روانی مذاکرات و منتظر ماندن مردم برای اجرایی شدن این توافقنامه بین المللی دارد.

مددی تاکید کرد: بسته های اقتصادی دولت برای مهار رکود تاثیر موقتی دارند و مشکلی از درد ما را حل نمی کنند.

انتهای پیام/پ


جدیدترین ها جدیدترین ها