نمایش نمایش

شناسه : 15025163
بسیج اصناف به مناسبت گرامیداشت روز بسیج اصناف بیانیه ای صادر کردند


ما اصناف سنگر اقتصاد مقاومتی گوش به فرمان رهبرمان هستیم و به دشمنان ثابت خواهیم کرد که هر واحد صنفی یک سنگر در جنگ اقتصادی و فرهنگی خواهد بود و تمام سعی و تلاش خود را در جهت تحقق بازار اسلامی به معنای واقعی خواهیم نمود.

به گزارش آوای اقتصاد، سازمان بسیج اصناف استان یزد به مناسبت سال روز شهادت محمد مهدی ابراهیمی عراقی از کسبه بازار و گرامی داشت روز بسیج اصناف بیانیه‌ای به شرح زیر صادر کرده است:

با سلام و درود به پیشگاه امام راحل (ره)، شهدای انقلاب و جنگ تحمیلی و خصوصأ شهدای اصناف که رشادتشان برای تشکیل و تثبیت نظام جمهوری اسلامی بسیار برجسته بود؛ شهدایی که تجلی «الکاسب حبیب الله» بودند و تبلور آیه «رجال لاتلهیهم تجاره و لابیع عن ذکر الله» مردان بصیری که در عرصه اقتصادف حق جهاد را ادا کردند و آن هنگام که میدان مبارزه سیاسی و نظامی گشوده شد جان را دستمایه معامله با معبود قرار دادند.

چهارم شهریور ماه روز پیوستن یکی از این دوستان خدا به خدا و ورود یکی از مردان به مردستان شهادت است.

مردی که پیر جماران پس از شهادت او فرمود:
«من ایشان را حدود بیست سال است که می‌شناسم، حاج مهدی عراقی برای من برادر و فرزند خوب و عزیز من بود. شهادت ایشان برای من بسیار سنگین بود اما آن چه مطلب را آسان می‌کند آن است که در راه خدا بود. شهادت او بر همه مسلمین مبارک باسد. او می‌بایست شهید می‌شد، برای او مردن در رختخواب کوچک بود»

محمد مهدی ابراهیمی عراقی در سال 1309 هجری شمسی در محله پاچنار تهران متولد شد و در سال 1335 ازدواج کرد، که حاصل این ازدواج سه پسر بود.

وی مسئولیت حفاظت از جان امام (ره) را در پاریس تا تخران بر عهده داشت. در طول مبارزات خود سه بار دستگیر و زندانی شد که طولانی‌ترین مدت حبس او 12 سال بود که از سال 1343 تا 1355 به طول انجامید. حاج مهدی عراقی در سال 1358 و در سن 49 سالگی به همراه پسرش توسط گروه فرقان ترور و به شهادت رسیدند.
حاج مهدی عراقی، حاج سید اسدالله لاجوردی، حاج صادق امانی، طیب حاج رضایی، سید مصطفی هاشمی و حاج صادق حق گویان چنین بودند و بازاریان بزرگ چنین‌اند. بازاریان بزرگ، مغازه را میدان مقابله با نفس و شیطان می‌دانند، کم و گران نمی‌فروشند، به رفع نیاز کفایت می‌کنند و با بیش از آن مسکین، یتیم و اسیر را می نوازند، امر به معروف می‌کنند و نهی ازمنکر تا تعادل بازار مسلمین برهم نخورد، پیوند وثیق با علمای دین دارند و نماز، پیشانی نورانی ظهرهایشان است.

شانه‌های این مردان است که می‌تواند بار این خطاب نورانی مقام عظمای ولایت، امام خامنه‌ای (مدظله العالی) را بر دوش بکشد:
همه باید در خدمت سیاست‌های جمهوری اسلامی باشند. همه اصناف باید اهل سیاست باشند؛ اما نگذارید که این دو دستگی‌های ناشی از دسته‌بندی سیاسی، در بین اصناف راه پیدا کند. یک جامعه متحد و متفق و یکپارچه و در خدمت هدف های اسلامی و نظام اسلامی باشید.

در پایان بسیج اصناف یزد به مناسبت چهارم شهریور ماه روز بسیج اصناف با اعلام تبعیت محض از آرمان‌های والای حضرت امام خمینی (ره) و تدابیر حکیمانه حضرت امام خامنه‌ای (مدظله العلی) اعلام می‌کنیم ما اصناف و بازاری هستیم که در جنگ هشت ساله تحمیلی، ده هزار شهید دادیم و باز هم پایش بیافتد، شهید می‌دهیم. اکنون نیز در سنگر اقتصاد مقاومتی گوش به فرمان رهبرمان هستیم و به دشمنان ثابت خواهیم کرد که هر واحد صنفی یک سنگر در جنگ اقتصادی و فرهنگی خواهد بود و تمام سعی و تلاش خود را در جهت تحقق بازار اسلامی به معنای واقعی خواهیم نمود.


والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته
سازمان بسیج اصناف استان یزد


جدیدترین ها جدیدترین ها