نمایش نمایش

شناسه : 17378014
علیرغم گذشت 9 ماه از سال؛


مدیرعامل سنگ آهن مرکزی درکارگروه مطالبات مردمی بافق؛ گفت: با رئیس سازمان محیط زیست در مورد استخراج D19 رایزنی شد و قرار است چهارشنبه نیز جلسه با استاندار و مدیر چادرملو برگزار شود.

به گزارش یزد رسا به نقل از بافق خبر، محمد جواد عسکری مدیر عامل شرکت سنگ آهن در جلسه گزارش کارگروه پیگیری مطالبات مردم و پیگیری خواسته های کارگران بافق، گفت: ما طبق دستور وزیر رفاه دو سال از درآمد سنگ آهن مرکزی را به عنوان سود ذخیره کردیم. مبلغ آن ۴۷۰ میلیارد تومان است  و افزایش سرمایه از طریق مجمع این شرکت باعث می شود از سود ما کم شود وبتوانیم در طرح های توسعه هزینه کنیم .

 وی افزود : ما از دوسال قبل یعنی از سال ۹۲ ذخیره نقدینگی شرکت را در دستور کار قراردادیم که البته ۷۵ روز اعتصابات وتعطیلی شرکت هم محاسن وهم معایبی را در برداشت. محاسن آن این بود که توانستیم طرح های جوار معدنی را پیگیری کنیم و معایبش این بود که مجبور شدیم از جیب سنگ آهن هزینه کنیم.

عسکری بیان کرد: سال ۹۲ مجمع برگزار شد و۶۰ درصد درآمد را به صندوق تخصیص دادیم و۴۰ در صد آن باقی مانده است.این ۴۰ درصد پولی نیست که الان در حساب شرکت باشد.

مدیرعامل سنگ آهن تاکید کرد:مبلغ طلب ما از واحدهای فولادی زیاد است و الان که هنوز ۹ ماه از سال گذشته قرارداد با واحد های فولادی امضا نشده است  چرا که بر سر قیمت به توافق نرسیده ایم.لذا در حال حاضر علی الحساب به آنها سنگ می فروشیم تا به یک جمع بندی بر سر قیمت سنگ آهن برسیم.

عسکری افزود:عسکری هرگز حاضر نیست  به شهر وکشورش خیانت کند و در حال حاضر مردم آنقدر گرفتار هستند وذهن آنها را به حاشیه نبریم و نگذاریم افرادی به عنوان دلسوز حرفهایی را بزنند وآمار هایی را بدهند که ذهن مردم را خراب کند .

 وی در مورد مخارج شرکت سنگ آهن گفت : در حال حاضر ماهانه ۶۷ میلیارد  تومان پرداختی های شرکت است که۲۲ میلیارد تومان آن هزینه حقوق کارمندان و کسورات آنهاست ومابقی هزینه های جاری و طرحهای شرکت است.

مدیرعامل شرکت سنگ آهن مرکزی اظهار داشت: تامین نقدینگی آرامش می خواهد و مدیر نمی تواند ۱۰۰ جا فکرش باشد و بخواهد این کارها را انجام دهد.

وی ادامه داد:دوستان کارشناس اگر دلشان برای شهر می سوزد هماهنگ کنند و با دوستانشان در معدن صحبت کنند و اگر تمایل به درج مطلبی در سایتها دارند ابتدا سوال بپرسند.

این عضو کارگروه به نحوه تامین خوراک این شرکت اشاره کرد و اظهار داشت:با رئیس سازمان محیط زیست در مورد استخراج D19 جلسه بوده است و قرار است چهارشنبه نیز جلسه با استاندار ومدیر چادرملو  داشته باشیم که با حل شدن مشکلات زیست محیطی معدن  D 19 مشکل خوراک کارخانه در آینده حل می شود.جدیدترین ها جدیدترین ها