نمایش نمایش

شناسه : 14574631
مدیر عامل ستاد دیه استان یزد مطرح کرد


مدیر عامل ستاد دیه استان یزد گفت : بیش از 14 میلیارد تومان جهت آزادی این زندانیان مالی نیاز می باشد که به همت مردم خیراستان ومسئولین محترم وگذشت خانواده های متشاکی بتوانیم زمینه آزادی کامل زندانیان مالی را فراهم کنیم .

به گزارش آوای اقتصاد به نقل از یزد آوا، اسلام افشون در جلسه هیئت مدیره ستاد دیه استان یزد بابیان اینکه مردم خیِّر استان یزد جهت آزادی زندانیان مالی جرائم غیر عمد از هیچ تلاشی فروگذار نبوده اند اظهار داشت : در سال گذشته 89 محکوم مالی با کمک مستقیم مردم و یا ستاد دیه از زندان آزاد شدند که بالغ بر 55 میلیارد ریال به خانواده های متشاکی پرداخت شده است .

وی گفت : آمار واقعی محکومان مالی استان 112 نفر بوده است که با همکاری کمیته صلح وسازش وشورای حل اختلاف حوزه 20 استان از طرف خانواده های متضرر گذشت شده است، که منجر به کاهش مبلغ 61 میلیارد ریال از پرداخت ستاد دیه استان شد .

افشون با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون 31 نفر محکوم مالی با پرداخت 19 میلیارد ریال از زندانهای استان آزاد شدند ، ابراز داشت : مبلغی بالغ به 43 میلیارد ریال برای آزادی 31 نفر محکوم مالی مورد نیاز بوده است که با لطف الهی وتلاشهای کمیته صلح وسازش وشورای حل اختلاف این مبلغ به 19 میلیارد ریال کاهش یافت .

این مقام مسئول تصریح کرد : از ابتدای سال جاری با کمک مسئولین 10جشن گلریزان در سراسر استان در دستور کار بوده است که تابحال 6جشن آن برگزار شده است و مبلغی در حدود 627 میلیون تومان خروجی این جشن های گلریزان بوده است .

افشون ادامه داد: مبالغ به دست آمده از جشن های گلریزان 78 میلیون نقد و137 میلیون به صورت چک و400 میلیون تومان آن به صورت تعهد بوده است .

وی خاطر نشان کرد: در چهار شهرستان خاتم وبافق ومهریز واشکذر ، جشن های گلریزان در آینده نزدیک برگزار خواهد شد .

افشون بااشاره به اینکه هنوز 111محکوم مالی در زندانهای استان بسر می برند افزود: بیش از 14 میلیارد تومان جهت آزادی این زندانیان مالی نیاز می باشد که به همت مردم خیراستان ومسئولین محترم وگذشت خانواده های متشاکی بتوانیم زمینه آزادی کامل زندانیان مالی را فراهم کنیم .

منبع: روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان یزد


جدیدترین ها جدیدترین ها