نمایش نمایش

شناسه : 16800772
مدیرکل امور اقتصادی استانداری یزد خبر داد:


مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌الملل استانداری یزد بابیان اینکه مطالعات مقدماتي خواهرخواندگي يزد و 13 شهر جهان انجام‌شده است، گفت: 325 میلیون دلار از محصولات استان یزد به خارج کشور صادرشده است.

به گزارش آوای‌اقتصاد به نقل از اداره کل روابط عمومی استانداری یزد، روز دوشنبه 25 آبان ماه دومين جلسه شوراي هماهنگي روابط خارجي و ايرانيان خارج از كشور با حضور استاندار یزد، سرپرست معاونت هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منطقه‌ای و مديركل دفتر هماهنگي امور اقتصادي و بین‌الملل استانداري و اعضاي اين شورا در سالن زنده‌یاد حميديا استانداري برگزار شد.


مديركل دفتر هماهنگي امور اقتصادي و بین‌الملل استانداري اظهار داشت: مطالعات مقدماتي خواهرخواندگي يزد و 13 شهر جهان انجام‌شده است و دعوت از سفيران كشورهاي مختلف در ايران به استان يزد براي معرفي پتانسیل‌های استان ازجمله برنامه‌های در دست اقدام اين شورا است.

«سید حسین دشتي» افزود: پذيرش و اعزام هیئت‌های تجاري و سياسي در 7 ماه گذشته، اعزام هیئت اقتصادي و سياسي به مجارستان و اتريش، راه‌اندازی پايگاه اطلاع‌رسانی و فعال كردن بخش‌های مختلف رسانه‌ای ازجمله فعالیت‌های شوراي هماهنگي روابط خارجي و ايرانيان خارج از كشور در استان بوده است.

وی با اشاره به رتبه سوم استان یزد در سهولت کسب‌وکار تصریح کرد: در 7‌ماهه سال جاری 325 میلیون دلار از محصولات استان به دیگر کشورهای جهان صادر شد که صنعت کاشی با سهم 61 درصدی، بیشترین صادرات را داشته است.

دشتی ادامه داد: شیشه با 5 درصد و میلگرد با 4 درصد رتبه‌های دوم و سوم صادرات استان یزد را به خود اختصاص داده‌اند.
 


جدیدترین ها جدیدترین ها