نمایش نمایش

شناسه : 17189379
با تصویب دولت


اعضای هیئت وزیران شب گذشته در جلسه‌ای به‌ریاست حسن روحانی رییس‌جمهوری، پس از اتمام بحث درباره کلیات لایحه بودجه سال ۱۳۹۵ کل کشور به بررسی ماده واحده و بندهای آن پرداختند و تعدادی از بندهای آن را تصویب کردند.

به گزارش یزدرسا به نقل از تسنیم، معافیت سهم شرکت دولتی تابعه وزارت نفت از تقسیم سود سهام سهم دولت، سهم صندوق توسعه ملی، تعیین مبلغ یکصدهزار میلیارد ریال سقف انتشار اوراق مشارکت جهت اجرای طرحهای انتفاعی دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی با اولویت طرحهای میادین نفت و گاز مشترک با همسایگان و مهار آبهای مرزی، طرحهای حمل و نقل، آبرسانی و تأمین آب، احداث و تکمیل طرحهای ورزشی، تبدیل گاز به فرآورده‌های شیمیایی و همچنین مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و سقف معافیت مالیاتی به‌میزان 156 میلیون ریال در سال از جمله این بندها بود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سقف معافیت مالیاتی در سال جاری 138 میلیون ریال یعنی ماهانه 1میلیون و 150هزار تومان است که به‌پیشنهاد دولت و پس از تصویب مجلس، این رقم در سال آینده به ماهی 1میلیون و 300هزار تومان افزایش خواهد یافت.

همچنین به‌دستور رییس جمهوری و به‌منظور تسهیل عزیمت زائران به عتبات، وزارت راه و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور موظف شدند نسبت به تسریع در اجرای پروژه مشترک ایران و عراق درباره اتصال راه‌آهن خرمشهر به بصره و همچنین تکمیل محور دره‌شهر به آبدانان شامل تونل کبیرکوه اقدام کنند.

هیئت وزیران همچنین در این جلسه، از تلاش‌های ارزنده ستاد اربعین و همه دستگاه‌های مسئول که در عزیمت ایمن و گسترده زائران برای شرکت در مراسم بزرگ اربعین حسینی(ع) همراهی و مشارکت داشتند، تشکر و قدردانی کرد.

انتهای پیام/ص


جدیدترین ها جدیدترین ها