نمایش نمایش

شناسه : 15354965
بورس در هفته‌ای که گذشت؛


حجم و ارزش معاملات بورس در هفته سوم شهریور ماه افزایش قابل توجهی را به خود اختصاص داده به گونه‌ای که حجم معاملات نسبت به هفته قبل از آن افزایش چشمگیر 128 درصدی را تجربه و به دنبال آن، ارزش معاملات نیز بیش از 400 درصد افزایش داشت.

به گزارش آوای اقتصاد، در پایان معاملات هفته منتهی به 18 شهریور ماه سال جاری داد و ستد 244 میلیون و 907 هزار و 105 برگه سهم، ارزشی برابر با 434 میلیارد و 544 میلیون و 90 هزار و 839 ریال را رقم زدند.

در هفته سوم شهریور ماه حجم و ارزش معاملات تالار بورس یزد افزایش قابل توجهی را به خود اختصاص داده به گونه‌ای که حجم معاملات نسبت به هفته قبل از آن افزایش چشمگیر 128 درصدی را تجربه و به دنبال آن، ارزش معاملات نیز بیش از 400 درصد افزایش داشت.

گفتنی است از این میزان سهام معامله شده 49 درصد از آن توسط سهامداران یزدی خریداری و 51 درصد آن به معاملات ناشی از فروش سهام اختصاص داشته است.

از نکات قابل توجه در هفته گذشته می‌توان به ورود 42 سهامدار جدید به بورس یزد اشاره کرد که نسبت به هفته‌های قبل از آن از نظر تعداد ورود سهامدار جدید افزایش قابل توجهی داشته است.

لازم به ذکر است در این هفته 32 کارگزار فعال در بورس مجموع معاملات را انجام داده و این درحالی است که بیشترین حجم معاملات تالار بورس متعلق به کارگزاری ایساتیس پویای یزد بوده است.
  
 


جدیدترین ها جدیدترین ها