نمایش نمایش

شناسه : 25879739
امام جمعه اردکان:


امام جمعه اردکان با اشاره به حوادث تروریستی اخیر در ترکیه گفت: ترکیه در تله خودساخته‌اش می‌سوزد و این به دلیل حمایت ترکیه از داعش و همکاری با استکبار است.

به گزارش آوای اقتصاد به نقل از اردکان گویا؛ حجت‌الاسلام‌ سید اسماعیل شاکر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردکان ضمن گرامیداشت 19 دی سالروز قیام تاریخی مردم قم علیه طاغوت در اعتراض به هتک حرمت به امام راحل در سال 1356 گفت: قیام مردم قم نقطه عطفی در شورونشاط دادن به نهضت مردم و در پیروزی انقلاب بود. مردم قم در صدر اسلام در دفاع از دین پیشتاز بودند و امروز هم در دفاع از انقلاب پیشتازند.

امام‌جمعه اردکان در ادامه با گرامیداشت سالروز شهادت دانشجوی نخبه شهید مصطفی احمدی روشن گفت: ترور دانشمندان و نخبگان علمی ما نشانه اوج ذلت دشمنان و به بن‌بست رسیدن استکبار در مبارزه با رشد علمی ملت ایران است. دشمنان ما باور کرده‌اند که ملت و دانشمندان ما جهش علمی پیداکرده‌اند گرچه بعضی‌ها در درون کشور این را قبول ندارند اما وقتی دشمن سراغ ترور می‌آید متوجه شده است که از راه‌های دیگر نمی‌تواند جلو پیشرفت علمی ما را بگیرد و تنها راهش این است که بیاید دانشمندان ما را فجیعانه در کوچه و بازار و در جلو چشم همسر و فرزندانشان ترور کنند.

حجت‌الاسلام‌ شاکر افزود: امروز دشمن دست برنداشته و در دانشگاه‌ها و حتی در برخی از حوزه‌های ما دو برنامه علم زدایی و دین زدایی را در دستور کار خود قرار داده است. در عرصه علم زدایی دائماً شعار ما نمی‌توانیم را تزریق می‌کند و روحیه یأس و ناامیدی را القا می‌کنند و از آن‌طرف با سؤالات پیچیده درباره اصل نظام، انقلاب، ولایت‌فقیه، حکومت مرجعیت و فقیه در عصر غیبت القاء شبهه می‌کنند.

وی تصریح کرد: کشاندن جوانان دانشجو و دانشگاه‌ها به بازی‌های سیاسی و جناحی برای این است که حضور دانشجویان در عرصه‌های مهم کشور را کمرنگ کنند و تعهد آن‌ها را نسبت به آینده نظام و انقلاب تضعیف کنند. دانشگاه‌های ما باید بیدار باشند و اجازه چنین کارهایی را ندهند.

خطیب جمعه اردکان در بخش دیگری از خطبه‌ها با اشاره به سالروز اجرای توطئه کشف حجاب به دستور رضاخان در سال 1314 اظهار داشت: ازنظر اسلام حجاب جزء ضروریات دین است که چندین آیه از قرآن نیز بر آن تأکید دارد. از دیدگاه اسلام، زن در جامعه باید به‌گونه‌ای حضور پیدا کند که عامل ترویج هوسرانی و امور جنسی نباشد.

امام‌جمعه اردکان گفت: عده‌ای زن را وسیله هوسرانی لذات شهوانی می‌دانند اما اسلام از حرمت زن دفاع کرده و اجازه نداده که مثل یک اسباب‌بازی در دست دیگران باشد و به او ظلم کنند.

وی حجاب را نماد ارزش قائل شدن برای شخصیت زن دانست و افزود: اسلام می‌خواهد وقتی زنی در جامعه ظاهر می‌شود مردم به چشم جنسیت به او نگاه نکنند و به‌گونه‌ای لباس پوشیده باشد که او را انسان ببینند. حجاب نه‌تنها یک حکم شرعی است بلکه امروز حجاب یک مسئله مهم در مبارزه بین اسلام و کفر است و یک سنگر مهمی است که اگر دشمنان ما توانستند این سنگر را فتح کنند و زنان ما را به بی‌مبالاتی بکشانند مطمئناً سنگرهای دیگر را هم فتح خواهند کرد.

شاکر افزود: وظیفه مبلغین دینی، معلمان، مربیان، آموزش‌وپرورش و والدین در این زمینه سنگین است که این حجاب را به‌گونه‌ای برای نسل جوان جا بیندازند که دل‌زدگی ایجاد نکند. متأسفانه گزارش‌هایی از سوی مردم می‌رسد که گاهی در مدارس از حجاب دفاع نمی‌شود.

خطیب جمعه اردکان با اشاره به ناامنی‌های اخیر در ترکیه گفت: ترکیه در تله خودساخته‌اش می‌سوزد و امروز اگر در شب‌های عید سال نو میلادی می‌بینیم که ترکیه عزادار می‌شود و عیدشان رنگ خون می‌گیرد به خاطر حمایت از داعش و همکاری با استکبار است و این درس عبرتی است برای ما که دولتمردان هر کشوری از روی خودخواهی و خودکامگی با استکبار همراه شدند تا منفعتی را کسب کنند امنیت آن کشور از دست می‌رود.

حجت‌الاسلام شاکر در پایان خطبه دوم ضمن گرامیداشت سالروز شهادت امیرکبیر گفت: اگر ما امروز نام امیرکبیر را با احترام می‌بریم به خاطر ایستادگی او در مقابل بیگانگان است و عزت و افتخار ما مدیون چنین بزرگانی است. ملت و کشور ما 37 سال است که در مقابل استکبار ایستاده است و این ایستادگی ادامه پیدا خواهد کرد و مسئولین هم باید مانند مردم و بلکه بیشتر در مقابل بیگانگان ایستادگی کنند تا سعادت دنیا و آخرت خود و ملت خود را به دست بیاوریم.

انتهای پیام/ ا.م

 


جدیدترین ها جدیدترین ها