نمایش نمایش

شناسه : 16983137
همرزم شهید طهرانی‌مقدم:


سردار نامی با اشاره به تیزبینی‌ها و دوراندیشی‌های این شهید گفت: شهید مقدم به روحیه جهادی و تدبیر خلاقیت و نوآوری که داشتند؛ توانستند تصمیم ساز مهم کشور شود و توانستند صنعت و وزارت دفاع را با خود همراه کرده و پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه موشکی را سبب شود.

به گزارش خبرنگار آوای اقتصاد، همایش توان موشکی با محوریت بزرگداشت شهید حسن طهرانی مقدم پدر موشکی ایران با حضور بردار این شهید بزرگوار شب گذشته در سالن آمفی تئاتر دانشگاه یزد بر گزار شد.


سردار محمد رضا نامی همرزم شهید حسن طهرانی مقدم در این مراسم ضمن بیان خاطراتی از این شهید والا مقام گفت: یکی از مهم ترین نیازهای کشور در زمان جنگ حملات موشکی و توپ‌خانه‌ای بود که متاسفانه به آن دسترسی نداشتیم و این جا بود که محدودیت و فقر امکانات ما آشکار شد.

وی با اشاره به امکانات محدود آن زمان اظهار داشت: برای رفع مشکل موشکی کشور دو تیم به کشورهای لیبی و سوریه اعزام شدند. فرماندهی تیم اعزامی به کشور سوریه حاج حسن طهرانی مقدم بود که در آن جا آموزش‌های لازم در خصوص سامانه اسکاد را دریافت کردند. همچنین سامانه های موشکی در اختیار ایران قرار دادند بدون آن که آموزش ساخت این سامانه‌ها را به ایران داده باشند.


سردار نامی ادامه داد: ورود این سامانه ها به کشور در سال 63 نقطه عطفی در دستیابی به سامانه‌های موشکی بود و در سال 65 نیروهای ایرانی به صورت پنهانی به فرماندهی شهید طهرانی مقدم به ساخت سامانه‌های موشکی مشغول شدند.

وی با اشاره به عدم همکاری قذافی با ایران و خروج نیروهای لیبی از کشورگفت: در دوران سختی که هیچ کشوری با ما همکاری نمی‌کرد به یک فرهنگ خودباوری و خوداتکایی نیاز داشتیم و بعد از خروج نیروهای لیبی وقتی خبر پرتاب موشک‌های ایرانی پخش شد؛ دوست و دشمن متعجب شدند.
وی با اشاره به تیزبینی‌ها و دوراندیشی‌های این شهید گفت: شهید مقدم به روحیه جهادی و تدبیر خلاقیت و نوآوری که داشتند؛ توانستند تصمیم ساز مهم کشور شود و توانستند صنعت و وزارت دفاع را با خود همراه کرده و پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه موشکی را سبب شود.

سردار نامی با اشاره به پیشرفت‌های موشکی کشور اظهار داشت: با تلاش‌ها و تدابیر شهید طهرانی مقدم سامانه و قدرت موشکی کشور که در حد صفر بوده به سطحی ارتقا یافته که کشورهای غربی بعد از موضوع هسته‌ای به دنبال مهار این قدرت و توانایی ایران هستند.

وی با بیان این که شهید طهرانی مقدم این تفکر را داشت که باید به سامانه‌ای دست یابیم که اسرائیل را نابود کنیم افزود: بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر این که اگر اسرائیل غلطی بکند جمهوری اسلامی تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می‌کند نتیجه تفکرات شهید طهرانی مقدم‌ها است.


جدیدترین ها جدیدترین ها