نمایش نمایش

شناسه : 16661013
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:


محمد صالح جوکار با بیان این که تاخیر در تشکیل ستاد نظارت بر اجرای برجام به نفع منافع ملی نیست تاکید کرد: نظارت بر اجرای برجام از تدابیری است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید کرده‌اند، برجام باید بر اساس شروطی که گذاشته شده است اجرا شود و اگر این چنین عمل نشود خلاف قانون اساسی است.

به گزارش آوای‌اقتصاد، نماینده مردم یزد و اشکذر در گفتگو با خبرنگار عصرسیاست با اشاره به تاخیر در تشکیل ستاد نظارت بر اجرای برجام گفت: آن چه که مسلم است این است که این ستاد باید هر چه سریعتر این ستاد تشکیل شود و وظایفی که بر عهده دارد را به خوبی دنبال کند.
 
محمد صالح جوکار با تاکید بر این که این ستاد باید در زمان اجرای برجام بر نحوه اجرای آن نظارت داشته باشد؛ افزود: پس از نامه مقام معظم رهبری به رییس جمهور، تصمیم بر این شد تا شورای عالی امنیت ملی هیئتی را برای نظارت بر اجرای برجام تشکیل دهد که به دلیل تاخیر در تشکیل این ستاد،  شورای عالی امنیت ملی باید پاسخگو باشد.
 
وی با بیان این که تاخیر در تشکیل هدئت نظارت بر برجام به نفع منافع ملی نیست تاکید کرد: نظارت بر اجرای برجام از تدابیری است که مقام معظم رهبری بر آن تاکید کرده‌اند، برجام باید بر اساس شروطی که گذاشته شده است اجرا شود و اگر این چنین عمل نشود خلاف قانون اساسی است.
 
جوکار اظهار داشت: بر اساس وظیفه ذاتی که مجلس بر عهده دارد، لازم است کمیته‌ای نیز از سوی مجلس بر اجرای برجام نظارت داشته باشد؛ مسائل مربوط به این کمیته نیز مورد بررسی قرار گرفته و تا هفته آینده در مجلس برای آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

جدیدترین ها جدیدترین ها