نمایش نمایش

شناسه : 17351967
گزارش/


خبرهای جدید دریافتی از دولت حاکی است رقم بدهی‌های دولت به بخش‌های مختلف به ۳۸۰هزار میلیارد تومان رسیده است.

به گزارش یزدرسا به نقل از تسنیم، در حالی علی طیب‌نیا وزیر امور اقتصادی و دارایی پیشتر با اعلام اینکه برآورد اولیه بدهی دولت را 250هزار میلیارد تومان نشان می‌دهد، گفته بود، تاکنون هیچ دستگاهی نتوانسته برآورد دقیقی از رقم بدهی‌های دولت داشته باشد، خبرهای دریافتی از دولت نشان می‌دهد، رقم بدهی دولت 380هزار میلیارد تومان شده است.

این در حالی است که عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی پیشتر در اولین اعلام رسمی، بدهی دولت را 100 میلیارد دلار اعلام کرده بود.

بنا بر این گزارش، از میزان بدهی‌های دولت، بیش از 100هزار میلیارد تومان تنها مربوط به بدهی‌های دولت به بانک‌ها است، این در حالی است که رقم بدهی دولت به پیمانکاران هم بیش از 90هزار میلیارد تومان اعلام شده است.

در عین حال محمدرضا پورابراهیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز خبر داد، دولت 90هزار میلیارد تومان به سازمان تأمین اجتماعی بدهکار است.

این در حالی است که مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران در نشست خبری اردیبهشت سال جاری، رقم بدهی‌های شرکت ملی نفت ایران را حدود 50 میلیارد دلار دانست و گفت، بدهی 162هزار میلیارد تومانی این شرکت را دچار بحران مالی کرده است.

انتهای پیام/ص


جدیدترین ها جدیدترین ها