نمایش نمایش

شناسه : 14616976
به منظور اعلام آمادگی برای حل مشکلات یزدباف صورت گرفت؛


مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان یزد به همراه اعضای شورای این سازمان دیروز از قسمت های مختلف کارخانه نساجی یزدباف بازدید کردند.

به گزارش خبرنگار آوای اقتصاد، مسئول بسیج مهندسین صنعتی استان یزد به همراه اعضای شورای این سازمان دیروز از قسمت های مختلف کارخانه نساجی یزدباف بازدید کردند.

مهندس بلندیان، با اشاره به ظرفیت‌ها و برد وسیع بسیج تاکید کرد: می‌توان مشکلات مختلف صنعت را با روحیه انقلابی و بسیجی حل کرد.

وی ضمن بیان اهداف سازمان بسیج مهندسین صنعتی از آمادگی این سازمان برای همکاری‌ در زمینه های مختلف با شرکت یزد باف خبر داد.

یزدباف، یکی از بزرگترین کارخانه‌های نساجی در خاورمیانه به عنوان تولیدکننده انواع پارچه‌های شلواری جین و کتان، پیراهنی، ملحفه‌ای، پرده‌ای، مانتویی، چادر مشکی، روسری، شال و لباسی، رومبلی و پتوی سبک با ترکیب پنبه، الیاف مصنوعی و مخلوط آن‌ها بشمار می‌رود.

کشورهای آلمان، ایتالیا، ترکیه، یونان و فرانسه از بازارهای صادراتی این شرکت سهامی عام محسوب می‌شوند.

این واحد تولیدی با امکان اشتغال برای بیش از 1000 نفر پرسنل از باسابقه‌ترین کارخانجات نساجی کشور محسوب می‌شود و در طول حیات خود هرچند درگیر مشکلات عدیده‌ای بوده اما برخلاف رقیبان خود در استان و کشور با همتی بلند و تلاشی روزافزون به تولید و فعالیت خود ادامه داده است.

واحدهای ریسندگی و دولاتاب، مقدماتی و بافندگی، رنگریزی نخ پنبه، آهار/ چله‌پیچی و نمونه بافی، رنگرزی/چاپ و تکمیل، طراحی چاپ پارچه و واحد کنترل کیفیت قسمت‌های اصلی این کارخانه نساجی را شامل می‌شود.

از اقدامات قابل توجه مسئولین کارخانه یزدباف شناسایی و هدف قرار دادن بازارهای مصرف پارچه چادر مشکی، جین و کتان می‌باشد. این نوع پارچه‌ها با داشتن متقاضیان زیاد خود و نیاز عمده بازار داخلی متاسفانه در داخل تولید چندانی ندارد و عمده مصرف آن‌ها از خارج از کشور تامین می‌شود؛ یزدباف با شروع تولید این نوع از پارچه‌ها گامی اساسی و قابل تقدیر در جهت اقتصاد مقاومتی برداشته است.
 
جدیدترین ها جدیدترین ها