نمایش نمایش

شناسه : 16750618
گزارش هفتگی تالار بورس منطقه‌ای یزد:


در هفته منتهی به 20 آبان ماه 61 درصد از معاملات توسط سهامداران یزدی خریداری و 39 درصد از معاملات ناشی از فروش سهام بوده است، برتری حجم سهام خریدرای شده توسط سهامداران یزدی حاکی از امید آن‌ها به آینده بورس و بازارهای مالی است.

به گزارش آوای‌اقتصاد، بر اساس آمار سامانه معاملات بورس اوراق بهادار در هفته گذشته بالغ بر 60 میلیون برگه سهم به ارزش 92 میلیارد و 719 میلیون و 287 هزار و 276 ریال مبادله شد.

در این هفته 16 میلیون برگه سهم کمتر از هفته قبل از آن مورد معامله قرار گرفت و در نتیجه بیش از 18 میلیارد ریال ارزش معاملات نیز کاهش یافت.

گفتنی است در هفته منتهی به 20 آبان ماه 61 درصد از معاملات توسط سهامداران یزدی خریداری و 39 درصد از معاملات ناشی از فروش سهام بوده است، برتری حجم سهام خریدرای شده توسط سهامداران یزدی حاکی از امید آن‌ها به آینده بورس و بازارهای مالی است.

در طی سال‌هایی که بورس وارد استان یزد شده است؛ تعداد قابل توجهی از یزدی‌ها وارد بازار بورس شده و اقدام به سرمایه گذاری کرده‌اند و در ادامه روند حضور سرمایه‌گذاران جدید در بورس 15 سهامدار جدید نیز در هفته گذشته جهت سرمایه‌گذاری وارد بورس یزد شده‌اند.

لازم به ذکر است این حجم از معاملات توسط 29 کارگزار فعال در بورس انجام شده که بیشترین حجم آن متعلق به کارگزاری ایساتیس پویا بوده است.


جدیدترین ها جدیدترین ها