نمایش نمایش

شناسه : 15431818
آمار هقته؛


فرماندار شهرستنان خاتم در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌ها مصاحبه‌ای منتشر کرد و در آن به آمارهای جالب و حیرت‌آوری در مورد تولیدات کشاورزی خاتم اشاره کرده است که هرکسی به سادگی به اشتباه بودن و غیر واقعی بودن آن پی می برد.

به گزارش آوای اقتصاد، فرماندار شهرستان خاتم در گفتگو با یکی از خبرگزاری‌ها مصاحبه‌ای منتشر کرد و در آن به آمارهای جالب و حیرت‌آوری در مورد تولیدات کشاورزی خاتم اشاره کرده است که هرکسی به سادگی متوجه غیر واقعی بودن آمارهای اعلامی می شود.

محمد زاده‌ رحمانی اعلام کرده است که 30 درصد از محصولات کشاورزی استان در شهرستان خاتم تولید میشود. جای بسی سوال است که آقای زاده‌رحمانی این عدد را چطور و از کجا حساب کرده است؟!

وی در مصاحبه خود به تولید 23 هزار تن محصول پسته از باغ‌های پسته شهرستان خاتم اشاره کرد این درحالی است که بر اساس گزارش‌های جهاد کشاورزی تولید کل محصول پسته استان حدود  45 هزار تن برآورد شده است و سهم شهرستان خاتم تنها 13هزار و 400 تن می‌باشد!! [لینک خبر]

وی به این موضوع اشاره کرده است که «اگر در استان یزد ظرفیت تولید گندم، 80 هزار تن باشد، بیش از نیمی از این میزان یعنی 44 هزار تن آن مربوط به شهرستان خاتم است که امسال پیش‌بینی می‌شود این میزان به دلیل کم‌آبی به بیش از 23 هزار تن نرسد». از طرفی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان یزد در خبری کل  گندم استان را 31 هزار تن پیش‌بینی کرده بود. همچنین پیش بینی گندم تولیدی خاتم 17هزار تن است که هنوز بیشتر  از 5 هزار تن خرید اری نشده است و این در حالیست که ابرکوه با پیش بینی 9 هزار تن تولید هم اکنون 7 هزار تن از کشاورزان گندم خریداری شده است!!! [لینک خبر]


به گزارش روابط عمومی سازمان جهادکشاوری استان یزد سطح زیر کشت انگور امسال استان 2 هزار هکتار می باشد که نسبت به سال گذشته تغییری نداشته است و پیش بینی می شود از این سطح 35 هزار تن محصول تولید شود و در مقابل فرماندار خاتم سطح زیر کشت انگور در شهرستان خاتم را یک‌هزار و 100 هکتار باغ انگور اعلام کرده است!!!! [لینک خبر]

لازم است  در ارائه آمارها دقت لازم وجود داشته باشد. زمانی که آمارها از زبان مسئولین مطرح می شود حساسیت آن دو چندان شده زیرا علاوه بر این که  در موارد گوناگون به آن استناد می شود؛ بار قانونی دارد. ارائه آمارهای غیر واقعی و غیرکارشناسانه از سوی مسئولین دولت یازدهم  درحالی است که مدام دولت قبل را به ارائه آمارهای اشتباه متهم می کنند. 


محمدرضا حسین پور
درست است که ابرکوه دارای ۱۰۰۰منبع آبی و خاتم دارای ۷۰۰منبع آبی است,ولی فراموش نکنید که هر منبع آبی در خاتم حدودا سه برابر منابع آبی در ابرکوه دارای آبدهی است و لذا به همین نسبت محصولات کشاورزی در خاتم بیشتر از ابرکوه است(این همان حساب سرانگشتی که مد نظرتان بود,است)
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۲۶ ۲۳:۱۴
محمدرضا حسین پور
اتفاقا فرماندار عزیز و مردمی خاتم آمار واقعی را اعلام کردند,نمیدانم چرا این موضوع به مذاق عده ای خوش نیامده است و از حقایق میترسند...اینجانب بااطلاعاتی که دارم قویا حمایت خویش را از فرمایشات فرماندار خاتم اعلام می نمایم.
0 (0 آرا)
پست شده در ۱۳۹۴/۰۶/۲۶ ۲۲:۵۰

جدیدترین ها جدیدترین ها