نمایش نمایش

شناسه : 15244875
گزار


براساس آمارهای تالار بورس یزد، با وجود آن که افزایش قابل توجهی در حجم معاملات بورس یزد وجود داشته اما این شدت افزایش در ارزش معاملات وجود ندارد و این به معنای آن است که معاملات در سهم‌هایی با ارزش سهم پایین، بسیار افزایش یافته و معاملات در سهم‌هایی با ارزش بالا، کاهش یافته است.

به گزارش آوای اقتصاد، طی هفته منتهی به یازدهم شهریور ماه، تعداد سهام مورد معامله در تالار بورس یزد با افزایش 175 درصدی نسبت به هفته قبل از آن، به 107 میلیون و 290 هزار و 320 سهم رسید اما این درحالی است که ارزش این میزان سهام برابر 85 میلیارد و 774 میلیون و 362 هزار و 418 ریال می باشد و تنها 21 درصد رشد داشته است.

به عبارتی براساس آمارهای تالار بورس یزد، با وجود آن که افزایش قابل توجهی در حجم معاملات بورس یزد وجود داشته اما این شدت افزایش در ارزش معاملات وجود ندارد و این به معنای آن است که معاملات در سهم‌هایی با ارزش سهم پایین، بسیار افزایش یافته و معاملات در سهم‌هایی با ارزش بالا، کاهش یافته است.

بر اساس گزارش معاملات تالار بورس منطقه‌ای یزد، در هفته دوم شهریور ماه از کل سهام معامله شده 53 درصد از آن توسط سهامداران یزدی خریداری و 47 درصد آن به معاملات ناشی از فروش سهام اختصاص داشت .

شایان ذکر است در هفته گذشته 11 نفر سهامدار جدید جهت سرمایه گذاری وارد بورس یزد شدند .

مانند چند هفته گذشته بیشترین حجم معاملات بورس یزد متعلق به کارگزاری ایساتیس پویای یزد بوده واین درحالی است که کل معاملات تالار بورس یزد توسط 34 کارگزار فعال در بورس یزد انجام شده است.


جدیدترین ها جدیدترین ها