نمایش نمایش

شناسه : 15992463
رهبرفرزانه انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان در همایش ملی نخبگان فردا:


رهبر معظم انقلاب در دیدار شرکت‌کنندگان در نهمین همایش ملی نخبگان فردا تاکید کردند: برخی مسئولین خبر از واقعیت های جامعه ندارند و ملتفت نیستند که در روستاها، شهرهای دور و خانواده‌های فرودست چه می گذرد و فقط شعاع محدودی از دور خود را می بینند.

به گزارش آوای اقتصاد به نقل از پایگاه اطلاع رسانی مقام معظم رهبری، شرکت‌کنندگان در نهمین همایش ملی «نخبگان فردا» صبح امروز با حضور در حسینیه‌ی امام خمینی با رهبر معظم انقلاب دیدار كردند.
 
 رهبر انقلاب در این دیدار تاکید کردند: آینده كشور به توفیق و فضل الهی آینده خوبی است و اهداف و شعارهای انقلابی زنده است و دشمن نتوانسته آنها را كمرنگ كند، جوری است كه حتی اگر كسانی در دل با این شعارها همراه نیستند ناچارند در زبان بخاطر افكار عمومی و دل مردم و حضور مردم با این شعارها همراهی كنند.
 
حضرت آیت الله خامنه‌ای افزودند: هیچ انقلابی در دنیا نیست که در طول 40 سال با این‌همه مخالفت و دشمنی توانسته باشد حرکت در صراط مستقیم خود را ادامه دهد. همین است که دشمنان ما را عصبانی می‌کند و می‌گویند تا وقتی ایران دنبال انقلاب هست کار ما با ایران مشکل است. تا وقتی این حرکت و تفکر انقلابی هست پیشرفت و نفوذ ایران، هیمنه و تسلط روحی و معنوی ایران در منطقه و فراتر از منطقه روز بروز بیشتر خواهد شد.
 
 
ایشان تصریح کردند: برخی در داخل کشور دستاوردها را انکار میکنند و جوانان ما را از حال و آینده دلسرد می‌کنند اینها خیانت به کشور و ناموس ملی است. مسئولین مراقب باشند. مراکز علمی جهانی به نفع جمهوری اسلامی شهادت می‌دهند و می‌دانند ایران در یک حرکت عظیم و سریع در جاده علم و فناوری دارد پیشرفت می‌کند.
 
رهبر معظم انقلاب بیان کردند: برخی شناسایی‌کننده نخبه‌ها برای عوامل بیرونی و حلقه واسط مهاجرت نخبگان هستند که این خیانت و پشت کردن به منافع و آینده کشور است ولو در پوشش دلسوزی برای دانشجو باشد. یکی از هشدارهایی که واقعا باید وزاری محترم توجه کنند مسئله مقابله با عناصر متدین و انقلابی در دانشگاهها از طرف برخی مسئولان و اساتید است که این قابل قبول نیست و عناصر مؤمن باید تشویق شوند
 
امام خامنه‌ای فرمودند: از میزان پیشرفت فکر و بنیان مهم اقتصاد مقاومتی در کشور خیلی خشنود نیستم. یکی از پایه‌های مهم و اساسی کار در اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش‌بنیان است. نخبه‌های جوان برای طراحی نقش خود یکی از اجتماعات را به این موضوع اختصاص دهند.
 
 رهبر انقلاب در ادامه گفتند: برای تقویت روحیه جهادی به اردوهای جهادی بروید که این اردوها شما را با متن مردم و معضلات جامعه که غالبا از چشم مسئولین دور میماند آشنا میکند. برخی مسئولین خبر از واقعیتهای جامعه ندارند و ملتفت نیستند که در روستاها، شهرهای دور و خانواده‌های فرودست چه میگذرد و فقط شعاع محدودی از دور خود را میبینند. اردوهای جهادی به مراتب بهتر و شرافتمندانه‌تر از اردوهایی است که با اینکه من هشدار هم دادم، متأسفانه هنوز معمول است که اردوی دانشجویی به اروپا میفرستند که یکی از غلط ترین کارهاست.
 
ایشان بیان کردند: نخبگی خود را از خدا و انقلاب بدانید، از تأمین کنندگان امنیت بدانید. پیکر شهید همدانی وقتی رفت همدان، همه شهر آمدند تشییع که اینها اسمی ندارند و یک تعدادی معروف میشوند اما دارند امنیت را برای من و شما حفظ میکنند در آنجا که امنیت نیست هیچ چیز نیست.
 
این محتوا در حال به روز رسانی می باشد ....

جدیدترین ها جدیدترین ها