نمایش نمایش

شناسه : 16272278
مشاور اداره تنظیم بازار جهادکشاورزی استان اعلام کرد


مشاور رئیس سازمان و رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان یزد با اشاره به کاهش حدود 700‌تومانی قیمت گوشت مرغ در چند روز گذشته، احتمال تداوم این روند نزولی را دور از ذهن ندانست.

به گزارش یزد رسا، مشاور رئیس سازمان و رئیس اداره تنظیم بازار سازمان جهادکشاورزی استان یزد با اشاره به کاهش حدود 700‌تومانی قیمت گوشت مرغ در چند روز گذشته، احتمال تداوم این روند نزولی را دور از ذهن ندانست.

سید حسین بخشایش گفت: بازار مرغ از اواخر ماه مرداد و ابتدای شهریور دستخوش تغییر قیمت شده و روند افزایش قیمت تا اوایل مهر ماه ادامه داشته است که با پایین آمدن قیمت نهاده‎‎ها، توزیع مرغ منجمد و همچنین افزایش میزان جوجه‎‎ریزی در ماه گذشته، قیمت مرغ روند کاهشی به خود گرفته به شکلی که طی چند روز گذشته حدود 700‌تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش داشته و احتمال تداوم آن دور از ذهن نیست.

وی افزود: میزان تولید مرغ در سال‌93 حدود 48‌هزار تن بوده در حالی که در این سال، استان با مصرف 25 هزار و 500 تن، حدود 22‌هزار و 500 تن مازاد بر مصرف داشته که به استان‎‎های همجوار صادر شده است.

بخشایش با برشمردن ویژگی‌‌های بازار و تنوع طلب بودن آن، گفت: هر چند نیمی از مرغ تولیدی مازاد بر نیاز استان است و به استان‎‎های دیگر صادر می‌شود اما بخشی از نیاز داخلی استان نیز از استان‌‌های شمالی و مشهد تامین می‌‌شود که البته دلیل آن، تبلیغات این نوع محصول و در بعضی از مواقع قیمت پایین‌‌تر آنهاست.

وی استان‎‎های شمالی را عمده صادر کننده مرغ به استان معرفی کرد، چنانچه در 5ماه اول امسال از استان‎‎های گیلان و مازندران 905تن مرغ و از مشهد 3/5تن مرغ وارد استان شده است.

این مقام  مسئول در پاسخ به شایعات صادرات مرغ زنده به استان‌‎های همجوار و واردات این نوع مرغ به داخل استان گفت: به هیچ وجه مرغ زنده را از دیگر استان‎‎ها تامین نمی‎‎کنیم و فقط به صورت محدود آن هم فقط 200 تن به استان کرمان صادر می‎‎شود که معادل حدود یک میلیون مرغ زنده است.


جدیدترین ها جدیدترین ها