نمایش نمایش

شناسه : 25887703
رئیس پلیس راهور استان یزد:


رئیس پلیس راهور استان یزد با اشاره به اینکه استفاده از کلاه ایمنی خط قرمز پلیس است اظهارداشت: موتورسوارانی که از کلاه ایمنی استفاده کنند متوقف نمی شوند و ملاک برای پلیس استفاده از کلاه ایمنی است.

به گزارش آوای اقتصاد؛ رئیس پلیس راهور استان یزد در مصاحبه با یزدآوا؛ با اشاره به این مطلب که متاسفانه آمار بالای تصادفات در یزد متعلق به راکبین موتورسیکلت بوده و اکثر مرگ و میرها در این تصادفات نیز براثر ضربه به سراست  درخصوص اقدامات پلیس در زمینه فرهنگ سازی استفاده موتورسواران از کلاه ایمنی گفت: پلیس راهوربا نصب بنر در نقاط مختلف شهرها،برگزاری همایش های مختلف ،توزیع رایگان کلاه ایمنی وبروشور درزمینه فواید استفاده ازآن  را گام های خوبی در راستای فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی  برداشته است.

سرهنگ منصور جمشیدی اضافه کرد: هرچند این اقدامات،کارهای ارزشمندی در این حوزه است اما نقش اصلی  در بالا بردن فرهنگ استفاده از کلاه ایمنی به عهده خانواده ها و به ویژه مادران و بانوان یزدی است.

وی ادامه داد: اگر بانوان فرزندان و همسران خود را ملزم به استفاده از کلاه ایمنی کنند دیگر شاهد اتفاقات ناگوار برای مردم عزیزمان نخواهیم بود و در صورت تصادف نیز احتمال فوت به مراتب کاهش پیدا می کند.

رئیس پلیس راهور استان؛ تشویق و برخورد را توامان، کارساز دانست و اظهارداشت: البته سیاست پلیس تشویق مردم به رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی است اما برخورد با متخلفان و قانون شکنان نیز الزامی است.

جمشیدی در ادامه به بیان مصادیق برخورد پلیس پرداخت و گفت: پلیس با موتورسیکلت سواران فاقد کلاه ایمنی و پلاک و افرادی که رفتارهای خطرناک نظیرحرکت در خلاف جهت و تک چرخ دارند برخورد جدی می کند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از کلاه ایمنی خط قرمز پلیس است اظهارداشت: موتورسوارانی که از کلاه ایمنی استفاده کنند متوقف نمی شوند و ملاک برای پلیس استفاده از کلاه ایمنی است.

جمشیدی در پایان به موتورسوراران توصیه کرد استفاده از کلاه ایمنی را جدی بگیرند.

انتهای پیام/ح


جدیدترین ها جدیدترین ها